Home / Fixed Inductors / CLF6045NIT-150M-D
minImg
CLF6045NIT-150M-D
TDK Corporation
Product No:
CLF6045NIT-150M-D
Description:
FIXED IND 15UH 1.7A 72 MOHM SMD
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Current - Saturation (Isat) 1.7A
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.189" (4.80mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 1.7 A
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.248" L x 0.236" W (6.30mm x 6.00mm)
Product Status Active
Supplier Device Package -
Ratings AEC-Q200
DC Resistance (DCR) 72mOhm Max
Series CLF-NI-D
Inductance 15 µH