Home / COBs, Engines, Modules, Strips / CLM-22-35-90-36-AC30-F4-3
minImg
CLM-22-35-90-36-AC30-F4-3
Luminus Devices Inc.
Product No:
CLM-22-35-90-36-AC30-F4-3
Manufacturer:
Luminus Devices Inc.
Description:
LED COB CLM-22 GEN3 WHT SQ 3500K
In Stock : 349
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Lens Type Flat
Light Emitting Surface (LES) 22.00mm Dia
Configuration Square
Viewing Angle 120°
Color White, Warm
CRI (Color Rendering Index) 90
Current - Test 1.1A
Current - Max 2.4A
Lumens/Watt @ Current - Test 133 lm/W
Size / Dimension 28.00mm L x 28.00mm W
Product Status Active
Wavelength -
Luminous Flux @ Current/Temperature 4935lm (Typ)
Series CLM-22 Gen3
Temperature - Test 85°C
Type Chip On Board (COB)
Mfr Luminus Devices Inc.
Features -
Height 1.37mm
Voltage - Forward (Vf) (Typ) 33.8V