CLM-6-27-80-27-AA00-F2-3
Luminus Devices Inc.
Product No:
CLM-6-27-80-27-AA00-F2-3
Manufacturer:
Luminus Devices Inc.
Description:
LED COB CLM-6 WARM WHT SQU 2700K
User Guide
Lens Type Flat
Light Emitting Surface (LES) 6.30mm Dia
Configuration Square
Viewing Angle 120°
Color White, Warm
CRI (Color Rendering Index) 80
Current - Test 120mA
Current - Max 240mA
Lumens/Watt @ Current - Test 97 lm/W
Size / Dimension 13.00mm L x 13.00mm W
Product Status Active
Wavelength -
Luminous Flux @ Current/Temperature 315lm (Typ)
Series CLM-6
Temperature - Test 85°C
Type Chip On Board (COB)
Mfr Luminus Devices Inc.
Features -
Height 1.37mm
Voltage - Forward (Vf) (Typ) 27V