CLM1C08277
Siemens
Product No:
CLM1C08277
Manufacturer:
Siemens
Description:
CONTACTOR LTG M-HELD,30A,8NO,N1,
User Guide
Operating Temperature -
Coil Power 820VA
Switching Voltage 600VAC - Max
Contact Rating (Current) 30 A
Termination Style Screw Terminal
Coil Resistance -
Mounting Type Chassis Mount
Product Status Active
Must Release Voltage -
Contact Form 8PST-NO (8 Form A)
Series -
Coil Voltage 277VAC
Contact Material -
Mfr Siemens
Must Operate Voltage 235.5 VAC