CLS4D14-150NC
Sumida America Components Inc.
Product No:
CLS4D14-150NC
Description:
FIXED IND 15UH 630MA 270MOHM SMD
User Guide
Operating Temperature -
Current - Saturation (Isat) 550mA
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.059" (1.50mm)
Tolerance ±30%
Current Rating (Amps) 630 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.181" L x 0.181" W (4.60mm x 4.60mm)
Product Status Active
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 270mOhm Max
Series CLS4D14
Inductance 15 µH