Home / Fixed Inductors / CLS6D23NP-680NC
minImg
CLS6D23NP-680NC
Sumida America Components Inc.
Product No:
CLS6D23NP-680NC
Description:
FIXED IND 68UH 280MA 882MOHM SMD
User Guide
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Current - Saturation (Isat) 450mA
Inductance Frequency - Test 1 MHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.098" (2.50mm)
Tolerance ±30%
Current Rating (Amps) 280 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.264" L x 0.264" W (6.70mm x 6.70mm)
Product Status Active
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 882mOhm Max
Series CLS6D23
Inductance 68 µH