CLU701-0304C4-403M2K1
Citizen
Product No:
CLU701-0304C4-403M2K1
Manufacturer:
Citizen
Description:
LED COB CLU701 NEUT WH SQ 4000K
In Stock : 44
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Lens Type Flat
Light Emitting Surface (LES) 6.00mm Dia
Configuration Square
Viewing Angle -
Color White, Neutral
CRI (Color Rendering Index) 80
Current - Test 700mA
Current - Max 920mA
Lumens/Watt @ Current - Test 127 lm/W
Size / Dimension 13.50mm L x 13.50mm W
Product Status Active
Wavelength -
Luminous Flux @ Current/Temperature 834lm (Typ)
Series CLU701
Temperature - Test 85°C
Type Chip On Board (COB)
Mfr Citizen
Features -
Height -
Voltage - Forward (Vf) (Typ) 9.4V