Home / Crystals / CM309E4000000BQIT
minImg
CM309E4000000BQIT
Citizen Finedevice Co Ltd
Product No:
CM309E4000000BQIT
Description:
CRYSTAL 4.0000MHZ 16PF SMD
User Guide
Load Capacitance 16pF
Operating Temperature -20°C ~ 70°C
Frequency Tolerance ±50ppm
Height - Seated (Max) 0.146" (3.70mm)
Frequency Stability ±50ppm
Size / Dimension 0.461" L x 0.189" W (11.70mm x 4.80mm)
Mounting Type Surface Mount
Product Status Obsolete
Ratings -
ESR (Equivalent Series Resistance) 150 Ohms
Series CM309E
Type MHz Crystal
Package / Case 4-SOJ, 9.60mm pitch
Mfr Citizen Finedevice Co Ltd
Operating Mode Fundamental
Frequency 4 MHz