CM322522-1R5JL
Bourns Inc.
Product No:
CM322522-1R5JL
Manufacturer:
Bourns Inc.
Description:
FIXED IND 1.5UH 210MA 750MOHM SM
User Guide
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 7.96 MHz
Q @ Freq 30 @ 7.96MHz
Height - Seated (Max) 0.087" (2.20mm)
Tolerance ±5%
Current Rating (Amps) 210 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Product Status Active
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 750mOhm Max
Series CM322522
Inductance 1.5 µH
Type Drum Core, Wirewound
Package / Case Nonstandard
Frequency - Self Resonant 90MHz