CM322522-68NML
Bourns Inc.
Product No:
CM322522-68NML
Manufacturer:
Bourns Inc.
Description:
FIXED IND 68NH 400MA 250MOHM SMD
User Guide
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 100 MHz
Q @ Freq 10 @ 100MHz
Height - Seated (Max) 0.087" (2.20mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 400 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Product Status Obsolete
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 250mOhm Max
Series CM322522
Inductance 68 nH
Type Drum Core, Wirewound
Package / Case Nonstandard
Frequency - Self Resonant 540MHz