CM3822R800R-10
Laird-Signal Integrity Products
Product No:
CM3822R800R-10
Description:
CMC 5A 6LN 80 OHM SMD
User Guide
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
DC Resistance (DCR) (Max) 20mOhm
Impedance @ Frequency 80 Ohms @ 100 MHz
Approval Agency -
Size / Dimension 0.385" L x 0.265" W (9.78mm x 6.73mm)
Mounting Type Surface Mount
Height (Max) 0.197" (5.00mm)
Product Status Active
Ratings -
Series CM
Voltage Rating - DC -
Package / Case Vertical, 12 Flat Lead
Number of Lines 6
Current Rating (Max) 5A