CMB02070X1009JB200
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Product No:
CMB02070X1009JB200
Package:
0207
Description:
RES SMD 10 OHM 5% 1W 0207
In Stock : 23274
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Carbon Film
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±5%
Temperature Coefficient -
Size / Dimension 0.087" Dia x 0.228" L (2.20mm x 5.80mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 0207
Ratings AEC-Q200
Resistance 10 Ohms
Series CMB
Power (Watts) 1W