Home / Fixed Inductors / CMD5D11NP-3R3MC
minImg
CMD5D11NP-3R3MC
Sumida America Components Inc.
Product No:
CMD5D11NP-3R3MC
Description:
FIXED IND 3.3UH 1.16A 109MOHM SM
User Guide
Operating Temperature -
Current - Saturation (Isat) 940mA
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.047" (1.20mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 1.16 A
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.236" L x 0.205" W (6.00mm x 5.20mm)
Product Status Obsolete
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 109mOhm Max
Series CMD5D11
Inductance 3.3 µH