Home / Fixed Inductors / CMD6D11BNP-101MC
minImg
CMD6D11BNP-101MC
Sumida America Components Inc.
Product No:
CMD6D11BNP-101MC
Description:
FIXED IND 100UH 210MA 2.4OHM SMD
User Guide
Operating Temperature -
Current - Saturation (Isat) 250mA
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.047" (1.20mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 210 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.236" L x 0.205" W (6.00mm x 5.20mm)
Product Status Active
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 2.4Ohm Max
Series CMD6D11B
Inductance 100 µH