CMF5010K200FHEB
Vishay Dale
Product No:
CMF5010K200FHEB
Description:
RES 10.2K OHM 1/4W 1% AXIAL
In Stock : 900
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 175°C
Composition Metal Film
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±1%
Temperature Coefficient ±50ppm/°C
Size / Dimension 0.065" Dia x 0.150" L (1.65mm x 3.81mm)
Product Status Active
Supplier Device Package Axial
Resistance 10.2 kOhms
Series CMF
Power (Watts) 0.25W, 1/4W