CMF50372R00FNEB
Vishay Dale
Product No:
CMF50372R00FNEB
Description:
RES 372 OHM 1/4W 1% AXIAL
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 175°C
Composition Metal Film
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±1%
Temperature Coefficient ±200ppm/°C
Size / Dimension 0.065" Dia x 0.150" L (1.65mm x 3.81mm)
Product Status Active
Supplier Device Package Axial
Resistance 372 Ohms
Series CMF
Power (Watts) 0.25W, 1/4W