CMF5513K700FKR6
Vishay Dale
Product No:
CMF5513K700FKR6
Description:
RES 13.7K OHM 1/2W 1% AXIAL
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 175°C
Composition Metal Film
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±1%
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Size / Dimension 0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
Product Status Active
Supplier Device Package Axial
Resistance 13.7 kOhms
Series CMF
Power (Watts) 0.5W, 1/2W