CMF552R0000JLR6
Vishay Dale
Product No:
CMF552R0000JLR6
Description:
RES 2 OHM 1/2W 5% AXIAL
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 175°C
Composition Metal Film
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±5%
Temperature Coefficient ±150ppm/°C
Size / Dimension 0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
Product Status Active
Supplier Device Package Axial
Resistance 2 Ohms
Series CMF
Power (Watts) 0.5W, 1/2W