CMF554K1200BHBF
Vishay Dale
Product No:
CMF554K1200BHBF
Description:
RES 4.12K OHM 1/2W .1% AXIAL
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 175°C
Composition Metal Film
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±0.1%
Temperature Coefficient ±50ppm/°C
Size / Dimension 0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
Product Status Active
Supplier Device Package Axial
Resistance 4.12 kOhms
Series CMF
Power (Watts) 0.5W, 1/2W