CMF60300R40CHBF
Vishay Dale
Product No:
CMF60300R40CHBF
Description:
RES 300.4 OHM 1W 0.25% AXIAL
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 175°C
Composition Metal Film
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±0.25%
Temperature Coefficient ±50ppm/°C
Size / Dimension 0.145" Dia x 0.344" L (3.68mm x 8.74mm)
Product Status Active
Supplier Device Package Axial
Resistance 300.4 Ohms
Series CMF
Power (Watts) 1W