CMF6082K000DEEK
Vishay Dale
Product No:
CMF6082K000DEEK
Description:
RES 82K OHM 1W 0.5% AXIAL
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 175°C
Composition Metal Film
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±0.5%
Temperature Coefficient ±25ppm/°C
Size / Dimension 0.145" Dia x 0.344" L (3.68mm x 8.74mm)
Product Status Active
Supplier Device Package Axial
Resistance 82 kOhms
Series CMF
Power (Watts) 1W