CMF702R4300FLEB
Vishay Dale
Product No:
CMF702R4300FLEB
Description:
RES 2.43 OHM 1.75W 1% AXIAL
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 175°C
Composition Metal Film
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±1%
Temperature Coefficient ±150ppm/°C
Size / Dimension 0.180" Dia x 0.562" L (4.57mm x 14.27mm)
Product Status Active
Supplier Device Package Axial
Resistance 2.43 Ohms
Series CMF
Power (Watts) 1.75W