CML334K100
NTE Electronics, Inc
Product No:
CML334K100
Manufacturer:
NTE Electronics, Inc
Description:
CAP CER 0.33UF 100V X7R RADIAL
In Stock : 7772
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 5
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications Bypass, Decoupling
Height - Seated (Max) 0.360" (9.14mm)
Tolerance ±10%
Lead Spacing 0.200" (5.08mm)
Voltage - Rated 100V
Temperature Coefficient X7R
Size / Dimension 0.300" L x 0.150" W (7.62mm x 3.81mm)
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Ratings -
Series CML
Thickness (Max) -
Package / Case Radial
Mfr NTE Electronics, Inc
Capacitance 0.33 µF