CML472J100
NTE Electronics, Inc
Product No:
CML472J100
Description:
CAP CER 4700PF 100V C0G/NP0 RAD
In Stock : 732
Ext Price
  • 10
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications Bypass, Decoupling
Height - Seated (Max) 0.260" (6.60mm)
Tolerance ±5%
Lead Spacing 0.100" (2.54mm)
Voltage - Rated 100V
Temperature Coefficient C0G, NP0
Size / Dimension 0.200" L x 0.125" W (5.08mm x 3.18mm)
Mfr NTE Electronics, Inc
Capacitance 4700 pF