CMP0805AFX-3300ELF
Bourns Inc.
Product No:
CMP0805AFX-3300ELF
Manufacturer:
Bourns Inc.
Package:
0805
Description:
RESHIGHPOWERA 0805 330R 1% 1/2W
In Stock : 5970
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.024" (0.60mm)
Tolerance ±1%
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 0805
Ratings AEC-Q200
Resistance 330 Ohms
Series CMP-A
Power (Watts) 0.5W, 1/2W