CMR03E680GOCP
Cornell Dubilier Electronics (CDE)
Product No:
CMR03E680GOCP
Description:
CAP MICA 68PF 300V RADIAL
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Dielectric Material Mica
Height - Seated (Max) 0.209" (5.30mm)
Tolerance ±2%
Lead Spacing 0.118" (3.00mm)
Voltage - Rated 300 V
Size / Dimension 0.272" L x 0.142" W (6.90mm x 3.60mm)
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Series CMR
Package / Case Radial
Mfr Cornell Dubilier Electronics (CDE)
Capacitance 68 pF