CMR04E620FPDR
Cornell Dubilier Electronics (CDE)
Product No:
CMR04E620FPDR
Description:
CMR MICA
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Dielectric Material Mica
Height - Seated (Max) 0.339" (8.60mm)
Tolerance ±1%
Lead Spacing 0.150" (3.80mm)
Voltage - Rated 500 V
Size / Dimension 0.370" L x 0.189" W (9.40mm x 4.80mm)
Mfr Cornell Dubilier Electronics (CDE)
Capacitance 62 pF