CMR04F151GPDP
Cornell Dubilier Electronics (CDE)
Product No:
CMR04F151GPDP
Description:
CMR MICA
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Dielectric Material Mica
Height - Seated (Max) 0.358" (9.10mm)
Tolerance ±2%
Lead Spacing 0.150" (3.80mm)
Voltage - Rated 500 V
Size / Dimension 0.382" L x 0.209" W (9.70mm x 5.30mm)
Mfr Cornell Dubilier Electronics (CDE)
Capacitance 150 pF