CMR04F221GPDP
Cornell Dubilier Electronics (CDE)
Product No:
CMR04F221GPDP
Description:
CMR MICA
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Dielectric Material Mica
Height - Seated (Max) 0.382" (9.70mm)
Tolerance ±2%
Lead Spacing 0.150" (3.80mm)
Voltage - Rated 500 V
Size / Dimension 0.390" L x 0.220" W (9.90mm x 5.60mm)
Mfr Cornell Dubilier Electronics (CDE)
Capacitance 220 pF