CMR06F202JODR
Cornell Dubilier Electronics (CDE)
Product No:
CMR06F202JODR
Description:
CAP MICA 2000PF 500V RADIAL
In Stock : 14
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Dielectric Material Mica
Height - Seated (Max) 0.532" (13.50mm)
Tolerance ±5%
Lead Spacing 0.350" (8.90mm)
Voltage - Rated 500 V
Size / Dimension 0.669" L x 0.240" W (17.00mm x 6.10mm)
Mfr Cornell Dubilier Electronics (CDE)
Capacitance 2000 pF