Home / Crystals / CMR250TB100.000KAZFTR
minImg
CMR250TB100.000KAZFTR
Citizen Finedevice Co Ltd
Product No:
CMR250TB100.000KAZFTR
Description:
CRYSTAL 100.0000KHZ 12.5PF SMD
User Guide
Load Capacitance 12.5pF
Operating Temperature -10°C ~ 60°C
Frequency Tolerance ±30ppm
Height - Seated (Max) 0.079" (2.00mm)
Frequency Stability -
Size / Dimension 0.079" Dia x 0.236" L (2.00mm x 6.00mm)
Mounting Type Surface Mount
Product Status Obsolete
Ratings -
Series CMR250T
Type kHz Crystal (Tuning Fork)
Package / Case Cylindrical Can, Radial
Mfr Citizen Finedevice Co Ltd
Operating Mode Fundamental
Frequency 100 kHz