CN0967C24S30S9-240
Cinch Connectivity Solutions
Product No:
CN0967C24S30S9-240
Description:
CONN RCPT FMALE 30POS CRIMP
User Guide
Cable Opening 1.235" (31.37mm)
Current Rating (Amps) -
Contact Finish Thickness - Mating -
Material Flammability Rating -
Product Status Active
Shell Finish -
Shell Size - Insert 24-30
Connector Type Receptacle, Female Sockets
Mfr Cinch Connectivity Solutions
Contact Material -
Features -
Contact Finish - Mating -
Primary Material Metal
Operating Temperature -55°C ~ 200°C