CN1020A24G30P9-240
Cinch Connectivity Solutions
Product No:
CN1020A24G30P9-240
Description:
CONN PLUG MALE 30POS CRIMP
User Guide
Cable Opening 1.235" (31.37mm)
Current Rating (Amps) -
Contact Finish Thickness - Mating -
Shell Finish Cadmium over Nickel
Shell Size - Insert 24-30
Connector Type Plug, Male Pins
Features -
Contact Finish - Mating -
Primary Material Metal
Operating Temperature -55°C ~ 200°C