Home / Oscillators / CO46025-125.000-EXT-T-TR
minImg
CO46025-125.000-EXT-T-TR
Raltron Electronics
Product No:
CO46025-125.000-EXT-T-TR
Manufacturer:
Raltron Electronics
Description:
XTAL OSC XO 125.0000MHZ SMD
User Guide
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Current - Supply (Disable) (Max) -
Spread Spectrum Bandwidth -
Absolute Pull Range (APR) -
Height - Seated (Max) 0.071" (1.80mm)
Frequency Stability ±25ppm
Current - Supply (Max) 45mA
Size / Dimension 0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Ratings -
Series CO46
Function Enable/Disable
Type XO (Standard)
Package / Case 4-SMD, No Lead
Voltage - Supply 3.3V
Output CMOS, TTL
Base Resonator Crystal
Mfr Raltron Electronics
Frequency 125 MHz