Home / Oscillators / COM1305-27.000-EXT-T-TR
minImg
COM1305-27.000-EXT-T-TR
Raltron Electronics
Product No:
COM1305-27.000-EXT-T-TR
Manufacturer:
Raltron Electronics
Description:
XTAL OSC XO 27MHZ 3.3V HCMOS
User Guide
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Current - Supply (Disable) (Max) 10µA
Spread Spectrum Bandwidth -
Absolute Pull Range (APR) -
Height - Seated (Max) 0.039" (1.00mm)
Frequency Stability ±50ppm
Current - Supply (Max) 10mA
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Ratings -
Series COM1
Function Enable/Disable
Type XO (Standard)
Package / Case 4-SMD, No Lead
Voltage - Supply 3.3V
Output HCMOS
Base Resonator Crystal
Mfr Raltron Electronics
Frequency 27 MHz