CP0002100R0KE14
Vishay Dale
Product No:
CP0002100R0KE14
Manufacturer:
Vishay Dale
Package:
Axial
Description:
RES 100 OHM 2W 10% AXIAL
User Guide
Operating Temperature -65°C ~ 275°C
Composition Wirewound
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±10%
Temperature Coefficient ±300ppm/°C
Size / Dimension 0.687" L x 0.250" W (17.46mm x 6.35mm)
Product Status Obsolete
Supplier Device Package Axial
Resistance 100 Ohms
Series CP
Power (Watts) 2W