CP0002130R0JE66
Vishay Dale
Product No:
CP0002130R0JE66
Manufacturer:
Vishay Dale
Package:
Axial
Description:
RES 130 OHM 2W 5% AXIAL
User Guide
Operating Temperature -65°C ~ 225°C
Composition Metal Oxide Film
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±5%
Temperature Coefficient ±400ppm/°C
Size / Dimension 0.687" L x 0.250" W (17.46mm x 6.35mm)
Product Status Obsolete
Supplier Device Package Axial
Resistance 130 Ohms
Series CP
Power (Watts) 2W