CP00022R200KB14
Vishay Dale
Product No:
CP00022R200KB14
Description:
RES 2.2 OHM 2W 10% AXIAL
User Guide
Operating Temperature -65°C ~ 275°C
Composition Wirewound
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±10%
Temperature Coefficient ±300ppm/°C
Size / Dimension 0.687" L x 0.250" W (17.46mm x 6.35mm)
Product Status Obsolete
Supplier Device Package Axial
Resistance 2.2 Ohms
Series CP
Power (Watts) 2W