CP000319R50KB14
Vishay Dale
Product No:
CP000319R50KB14
Description:
RES 19.5 OHM 3W 10% AXIAL
User Guide
Operating Temperature -65°C ~ 275°C
Composition Wirewound
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±10%
Temperature Coefficient ±300ppm/°C
Size / Dimension 0.875" L x 0.313" W (22.22mm x 7.94mm)
Product Status Obsolete
Supplier Device Package Axial
Resistance 19.5 Ohms
Series CP
Power (Watts) 3W