CP0005110R0JE66
Vishay Dale
Product No:
CP0005110R0JE66
Manufacturer:
Vishay Dale
Package:
Axial
Description:
RES 110 OHM 5W 5% AXIAL
User Guide
Operating Temperature -65°C ~ 225°C
Composition Metal Oxide Film
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±5%
Temperature Coefficient ±400ppm/°C
Size / Dimension 0.875" L x 0.375" W (22.22mm x 9.52mm)
Product Status Obsolete
Supplier Device Package Axial
Resistance 110 Ohms
Series CP
Power (Watts) 5W