CP0005R3900KE66
Vishay Dale
Product No:
CP0005R3900KE66
Description:
RES 0.39 OHM 5W 10% AXIAL
User Guide
Operating Temperature -65°C ~ 275°C
Composition Wirewound
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±10%
Temperature Coefficient ±400ppm/°C
Size / Dimension 0.875" L x 0.375" W (22.22mm x 9.52mm)
Product Status Obsolete
Supplier Device Package Axial
Resistance 390 mOhms
Series CP
Power (Watts) 5W