CP000710K00JE663
Vishay Dale
Product No:
CP000710K00JE663
Description:
RES 10K OHM 7W 5% AXIAL
User Guide
Operating Temperature -65°C ~ 225°C
Composition Metal Oxide Film
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±5%
Temperature Coefficient ±400ppm/°C
Size / Dimension 1.378" L x 0.394" W (35.00mm x 10.00mm)
Product Status Obsolete
Supplier Device Package Axial
Resistance 10 kOhms
Series CP
Power (Watts) 7W