CP00073R600KB14
Vishay Dale
Product No:
CP00073R600KB14
Description:
RES 3.6 OHM 7W 10% AXIAL
User Guide
Operating Temperature -65°C ~ 275°C
Composition Wirewound
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±10%
Temperature Coefficient ±300ppm/°C
Size / Dimension 1.378" L x 0.394" W (35.00mm x 10.00mm)
Product Status Obsolete
Supplier Device Package Axial
Resistance 3.6 Ohms
Series CP
Power (Watts) 7W