CP00102R200JB143
Vishay Dale
Product No:
CP00102R200JB143
Description:
RES 2.2 OHM 10W 5% AXIAL
User Guide
Operating Temperature -65°C ~ 275°C
Composition Wirewound
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±5%
Temperature Coefficient ±300ppm/°C
Size / Dimension 1.890" L x 0.394" W (48.00mm x 10.00mm)
Product Status Obsolete
Supplier Device Package Axial
Resistance 2.2 Ohms
Series CP
Power (Watts) 10W