CP0010620R0KE66
Vishay Dale
Product No:
CP0010620R0KE66
Description:
RES 620 OHM 10W 10% AXIAL
User Guide
Operating Temperature -65°C ~ 225°C
Composition Metal Oxide Film
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±10%
Temperature Coefficient ±400ppm/°C
Size / Dimension 1.890" L x 0.394" W (48.00mm x 10.00mm)
Product Status Obsolete
Supplier Device Package Axial
Resistance 620 Ohms
Series CP
Power (Watts) 10W