CP002520R00JE14
Vishay Dale
Product No:
CP002520R00JE14
Manufacturer:
Vishay Dale
Package:
Axial
Description:
RES 20 OHM 25W 5% AXIAL
User Guide
Operating Temperature -65°C ~ 275°C
Composition Wirewound
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±5%
Temperature Coefficient ±300ppm/°C
Size / Dimension 2.500" L x 0.625" W (63.50mm x 15.88mm)
Product Status Obsolete
Supplier Device Package Axial
Resistance 20 Ohms
Series CP
Power (Watts) 25W