Home / Pads, Sheets / CP23-21.5-11.4-5.8-0.8
minImg
CP23-21.5-11.4-5.8-0.8
t-Global Technology
Product No:
CP23-21.5-11.4-5.8-0.8
Manufacturer:
t-Global Technology
Description:
THERM PAD 21.5X11.4MMX5.8MM GRAY
User Guide
Storage/Refrigeration Temperature -
Usage -
Shape Rectangular
Thermal Resistivity -
Color Gray
Backing, Carrier -
Material Silicone
Outline 21.50mm x 11.40mm x 5.80mm
Thermal Conductivity 1.9W/m-K
Product Status Obsolete
Thickness 0.0315" (0.800mm)