Home / Oscillators / CP7050-125.000-2.5-25-X-T-TR
minImg
CP7050-125.000-2.5-25-X-T-TR
Raltron Electronics
Product No:
CP7050-125.000-2.5-25-X-T-TR
Manufacturer:
Raltron Electronics
Description:
XTAL OSC XO 125MHZ 2.5V LVPECL
In Stock : 100
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Current - Supply (Disable) (Max) -
Spread Spectrum Bandwidth -
Absolute Pull Range (APR) -
Height - Seated (Max) 0.063" (1.60mm)
Frequency Stability ±25ppm
Current - Supply (Max) 80mA
Size / Dimension 0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Ratings -
Series CP7050
Function Enable/Disable
Type XO (Standard)
Package / Case 6-SMD, No Lead
Voltage - Supply 2.5V
Output LVPECL
Base Resonator Crystal
Mfr Raltron Electronics
Frequency 125 MHz