CPC1009N
IXYS Integrated Circuits Division
Product No:
CPC1009N
Package:
4-SOP
Description:
SSR RELAY SPST-NO 150MA 0-100V
In Stock : 18146
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Load Current 150 mA
Output Type AC, DC
Termination Style Gull Wing
Circuit SPST-NO (1 Form A)
Voltage - Load 0 V ~ 100 V
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Supplier Device Package 4-SOP
Series CPC, OptoMOS®
Package / Case 4-SOP (0.150", 3.81mm)
On-State Resistance (Max) 8 Ohms
Mfr IXYS Integrated Circuits Division
Package Tube
Voltage - Input 1.2VDC