CPCC035R600JE66
Vishay Dale
Product No:
CPCC035R600JE66
Manufacturer:
Vishay Dale
Description:
RES 5.6 OHM 3W 5% RADIAL
User Guide
Operating Temperature -65°C ~ 275°C
Composition Wirewound
Height - Seated (Max) 0.984" (24.99mm)
Tolerance ±5%
Temperature Coefficient ±400ppm/°C
Size / Dimension 0.472" L x 0.315" W (12.00mm x 8.00mm)
Product Status Obsolete
Supplier Device Package -
Resistance 5.6 Ohms
Series CPCC
Power (Watts) 3W